
A závod na dřevěné peletyžije nebo umírá na dvou číslech: tuny za hodinu a kilowatthodiny na tunu. Vše ostatní – průměr matrice, tvar násypky, PLC obrazovky – existuje, aby se tato dvě čísla posunula správným směrem. Když však kupující hledají amlýn na pelety na dřevěné peletyVětšina nabídek, které najdou, mluví pouze o kapacitě a mlčí o nákladech na energii, vlhkostních oknech a zbytku linky. Toto ticho je drahé, protože mlýn na dřevěné pelety je stroj s kontinuální výrobou: je navržen tak, aby běžel roky při jmenovitém zatížení a každá konstrukční volba to buď podporuje, nebo tiše pracuje proti němu.
Tato příručka používá čísla z naší stránky strojů na dřevěné pelety – modely prstencových matric 450, 560 a 700 při 0,7–3,2 t/ha 55–160 kW – k procházení rozhodnutí, na kterých záleží: sladění výkonu a výkonu, kvalita hotových pelet, příprava suroviny a umístění jednoho mlýnakompletní výrobní linka.
Stvořeno pro nepřetržitý provoz, ne pro demonstrace
Kruhový mlýn na pelety na dřevěné pelety je navržen pro dlouhodobý nepřetržitý provoz s rozsahem, který sahá od několika stovek kilogramů za hodinu až po více než deset tun v rámci celé linky - a vyšší pro projekty výroby energie spalující pelety na místě. To je něco jiného než malé stroje s plochými matricemi zkonstruované pro demonstrace a vlastní použití na farmě: kontinuální stroj potřebuje stabilní podávání, kompresní zónu, která udrží zátěž bez blokování, a rovnoměrný tok částic na výstupním výstupu každou směnu.
Proto není násypka detail. Zvětšená násypka zajišťuje plynulé podávání, kompresní zóna zůstává na stabilním zatížení a výstupní výstup uvolňuje částice nepřetržitě a rovnoměrně - hladké podávání znamená nízkou míru zablokování a nízká rychlost zablokování znamená velmi málo neplánovaných odstávek. Kupující, kteří porovnávají stroje podle špičkového výkonu místo podle toho, jak je drženo zatížení, pocítí rozdíl během prvního měsíce.
Přizpůsobte výkon výstupu, ne naopak
Níže uvedená tabulka pochází přímo z datasheetu. Rámy 450 a 560 dominují práci s dřevěnými peletami; stejný rám se dodává s několika výkonovými parametry, protože správný motor závisí na tvrdosti materiálu a použité matrici:
| Model (průměr matrice) | Moc | Výstup | Velikost částic | Hustota | Velikost stroje (mm) |
|---|---|---|---|---|---|
| 450 | 55 kW | 0.7–1 t/h | 6–12 mm | 0.8–1.2 t/m³ | 2300×1100×2100 |
| 450 | 75 kW | 0.8–1 t/h | 6–12 mm | 0.8–1.2 t/m³ | 2300×1100×2100 |
| 560 | 90 kW | 1–1.5 t/h | 6–12 mm | 0.8–1.2 t/m³ | 2400×1500×1900 |
| 560 | 110 kW | 1.2–2 t/h | 6–12 mm | 0.8–1.2 t/m³ | 2400×1500×1900 |
| 560 | 132 kW | 1.5–2 t/h | 6–12 mm | 0.8–1.2 t/m³ | 2400×1500×1900 |
| 700 | 160 kW | 2.5–3.2 t/h | 6–12 mm | 0.8–1.2 t/m³ | 2500×1700×2100 |
Čtěte tabulku podle vztahu kilowatt na tunu, nikoli podle čísla modelu: ve správně přizpůsobené instalaci je provozní očekávání 40–60 kWh na tunu hotových pelet, a čím měkčí surovina, tím lepší je toto číslo. Poddimenzované motory vypadají levněji, dokud dovnitř nevstoupí první hustá matrice; poplatky za plýtvání naddimenzovanými motory po léta. Power builds jsou na objednávku - rám zůstává, elektrika následuje materiál.
Hotové pelety mají svou vlastní specifikaci
Výstup bez kvality je elektřina přeměněná na teplo. Cíle kvality jsou beton: hustota částic nad 1 g/cm³, tvrdé pelety s hladkým povrchem a rovnoměrnou délkou a - pochlazení a stínění- obsah prášku v hotovém výrobku nižší než 2 %. Tato čísla jsou vaše prodejní argumenty s nákupčími paliva a elektrárnami a všechny sahají až k peletovací komoře.
Mechanika za nimi: zvětšený zásobník zajišťuje plynulé podávání, kompresní zóna udržuje stabilní zatížení a vypouštění zůstává plynulé a rovnoměrné. Když se udrží, blokády zůstanou vzácné; pokud tomu tak není, obsah prášku stoupá, délka pelet se rozptyluje a hustota se pohybuje z více než 1 t/m³ směrem k podlaze 0,8.
Posuňte stroj správně, jinak nebude fungovat
O úspěchu projektů dřevěných pelet rozhoduje příprava suroviny. Materiál musí být důkladně rozdrcen – naprostá většina částic pod 3–5 mm, s dostatkem jemných částic pod 1 mm, aby se peleta provázala matricí. Vlhkost před strojem vyžaduje přesnou kontrolu: 12–18 % komplexní, nejlépe 12–15 % pro dřevo a 15–18 % pro slámu a bylinné materiály. A čistota: žádné tvrdé cizí předměty, protože kámen, který se při rychlosti setká s prstencovou matricí o výkonu 90 kW, znamená vypnutí a výměnu matrice.
Tato čísla jsou provozní obálkou, kterou výstupní tabulka předpokládá - mlýn prodávaný na 2 t/h dodává 2 t/h pouze uvnitř, takžedrtič, sušárna a síto na cizí předměty si zaslouží stejnou nákupní pozornost jako mlýn samotný.
Automatizace mění mlýn na linku
V této třídě je automatizace způsob, jakým zůstávají provozní náklady nízké. V kombinaci s PLC se mlýn stává plně automatizovaným systémem řízení procesu pro linku: spouštění a zastavování na jedno kliknutí, automatické nastavování zatížení při posunu stavu materiálu a chybové alarmy, které signalizují problémy dříve, než si jich obsluha všimne. Nastavení zatížení je u dřevěných pelet nejdůležitější – hustota suroviny a vlhkost se mezi dodávkami posouvají a podavač, který sleduje hlavní zatížení pohonu, udržuje kompresní zónu stabilní bez obsluhy na vstupu.
U elektráren dodávajících projekty na výrobu energie tato vrstva PLC činí výkon dostatečně předvídatelný, aby bylo možné podepsat smlouvy o dodávkách – stabilních 40–60 kWh na tunu je plánovací číslo; linka běží na pozornost operátora není.
Údržba je součástí nákupu
Tato třída strojů běžně pracuje ve velkých továrnách na pelety produkující spalující pelety a stabilita výroby závisí na odborné údržbě. Základní úroveň bezpečnosti je nesmlouvavá: před jakoukoli údržbou odpojte a zablokujte hlavní napájení (LOTO); nikdy se nedotýkejte prstencové matrice nebo ložisek, když mlýn vyrábí nebo se právě zastavil - horké součásti musí nejprve vychladnout; a používejte profesionální zvedací nástroje a momentové klíče pro prstencové zápustky, protože díly jsou těžké a neúprosné.
Kupte si se strojem schopnost údržby: zvedací zařízení pro matrici, momentové klíče pro svorky, náhradní matrice v průměru vaší pelety a servisní kanál, který odpovídá. Výrobci, kteří uvádějí náhradní díly a podmínky podpory písemně, jsou těmi, kdo stále odpovídají ve třetím roce.
Otázky kupujících
Jaký výkon může poskytnout jeden mlýn na dřevěné pelety?Jedna jednotka pokryje 0,7–3,2 t/h v závislosti na rámu a výkonu - 0.7–1 t/h u 450 při 55–75 kW, 1–2 t/h u 560 při 90–132 kW a 2,5–3,2 t/h u 700 při 160 kW. Nad tím se linka přesouvá do více jednotek nebo větší série, až do výše deseti tun za hodinuplné výrobní linkydosah.
Kolik energie stojí jedna tuna dřevěných pelet?Pracovní očekávání pro správně přizpůsobenou instalaci je 40–60 kWh na tunu hotového materiálu a měkčí suroviny přistávají na efektivním konci tohoto pásma. Pokud běžící rostlina driftuje nad ní, obvyklými podezřelými jsou opotřebení matrice, vlhkost mimo cílové okno nebo podavač, který již nesleduje zátěž.
Jakou vlhkost by měla mít surovina?Celkový obsah vlhkosti před strojem by měl být 12–18 %. Dřevěné materiály mají nejlepší výkon kolem 12–15 %; sláma a bylinné suroviny kolem 15–18 %. Za tímto oknem se pelety buď drolí, nebo se matrice ucpávají a účet za elektřinu stoupá oběma směry.
Mohu zautomatizovat celou linku?Ano. V kombinaci s PLC mlýn podporuje spuštění a zastavení jedním kliknutím, automatické nastavení zátěže a alarmy poruch napříčlinka na výrobu pelet- to je standardní konfigurace pro elektrárny napájející projekty výroby energie a distributory paliva.
Shrnutí
Peletový mlýn na dřevěné pelety je stroj na kontinuální výrobu - kupte si ho tak. Spojte rám a výkon ze stolu 450/560/700, držte krmivo na drceném a vlhkém obalu, držte pelety na hustotě a práškových cílech a umístěte PLC plus základní linii údržby kolem linky. Tuny za hodinu a kilowatthodiny na tunu pak zůstanou tam, kde je uvádí datový list.
Kontaktujte společnost Lvlon Machinery pro výběr modelu a výkonu podle vašeho materiálu, tovární velkoobchodní ceny a kompletní plánování výrobní linky na dřevěné pelety. Kompletní specifikace žije u násstránka produktu mlýn na pelety na dřevěné pelety.




